top of page

איך הפכתי את הסריג שהתלכלך ליצירה מיוחדת!

עודכן: 14 בספט׳ 2023

לפני כשנתיים רכשתי סריג יפייפה בצבע צהוב חרדל שהיה הבגד הכי חרוש אצלי בארון בתקופת החורף! כנראה שאר הבגדים האחרים בארון קינאו ויום אחד מצאתי את הסריג מלוכלך בכתמי אקונומיקה.. לא אתאר לכם את התחושות שהרגשתי באותו רגע אבל מה שכן- היו דמעות. מאז הסריג ישב אצלי בארון כי כאב לי הלב לזרוק אותו אבל אי אפשר היה ללבוש אותו ככה! אז איך הפכתי את הסריג שהתלכלך ליצירה מיוחדת ? 2 מילים- מדבקות רקמה!

מדבקות רקמה, כתם בבגד, חור בבגד, רקמה עבודת יד, פרויקט רקמה

לא מזמן הוצאתי את המוצר האהוב והפופלרי "מדבקות רקמה". מי שעוד לא יצא לה להכיר את המוצר אסביר עליו בקצרה: מדבקות הרקמה אלו דוגמאות שעיצבתי של פרחים ואלמנטים שונים המודפסות על חומר מיוחד בשם מייצב נמס במים. את המדבקה מדביקים לבד (ממש כמו מדבקה) רוקמים לפי קווי המתאר ובסיום העבודה שוטפים את הרקמה והמדבקה מסביב נעלמת לגמרי! כיום קיימות באתר כמה סדרות בעיצובים שונים ובקרוב יעלו עוד חדשות..

  • מה שלא כולן יודעות הוא שיצרתי את מדבקות הרקמה בעקבות המקרה שקרה עם הסריג! מה שנקרא להפוך את הלימון ללימונדה ;)

אז אחרי שכולן מכירות את המוצר בואו תראו איך הפכתי את הסריג מפריט "פגום" לאחד הפריטים הכי מיוחדים אצלי בארון!


צעד ראשון: לבחור סדרת מדבקות שתכסה את הכתם

מדבקות רקמה, כתם בבגד, חור בבגד, רקמה עבודת יד, פרויקט רקמה

לצערי (או אולי לשמחתי) הכתם של האקונומיקה יצא גדול במיוחד לכן בחרתי להשתמש בסדרת המדבקות עם האלמנטים הכי גדולים "פרחים גדולים" בדקתי איזו מדבקה תתאים לצורה המקורית שיצרה האקונומיקה והדבקתי לסריג.

שלב שני: לרקום!

מדבקות רקמה, כתם בבגד, חור בבגד, רקמה עבודת יד, פרויקט רקמה

אחרי שהדבקתי את המדבקה פתחתי את קופסאת החוטים שלי ובחרתי את הקומבינציה שהכי התאימה בעיני לצבע החרדל הזהוב של הסריג והתחלתי לרקום! *אני בחרתי להיעזר בחישוק רקמה כדי להחזיק את הבד בזמן התהליך אך זה לא חובה. אם נוח לך לרקום בלי חישוק או שאין ברשתוך אחד ואת רוצה לרקום על בגד המייצב עוזר להקשיח את הבד ולרקום בנוחות


צילמתי גם כמה תמונות באמצע התהליך מקרוב, דפדפו כדי לראות


שלב שלישי: שטיפה וייבוש!

כעבור כמה שעות של ישיבה ממושכת במרפסת , רקמתי להנאתי את הדוגמא הססגונית והמיוחדת של הפרחים עד הפרט האחרון בציור והגעתי לחלק האחרון- השטיפה.

לצורך הצילומים השתמשתי בקערת זכוכית גדולה אך אני ממליצה לשטוף את הפריט הרקום במים זורמים לכמה דקות עד שמדבקת הרקמה נעלמת *לגמרי* *אם לא תשטפו היטב את החומר הרקמה תתקשה לאחר הייבוש לכן חשוב לשים לב שהיא אכן התמוססה

כך זה אמור להיראות: המדבקה לאט לאט מקלפת מהבד ומתחילה להתפורר לחתיכות קטנות.


לאחר מכן שטפתי את שאריות המדבקה מתחת לברז עם מים פושרים ונעזרתי בקיסם להוציא את שאריות המדבקה האחרונות שנתקעו ברקמה. בסיום הנחתי את הסריג להתייבש על חבל הכביסה בחוץ וחיכיתי יום-יומיים שיתייבש לגמרי..

שלב אחרון: התוצאה

כעבור יומיים הסריג העבה התייבש לגמרי ואני יכולתי לצלם תמונה נהדרת של הרקמה המוכנה! כך הוא יצא:


מדבקות רקמה, כתם בבגד, חור בבגד, רקמה עבודת יד, פרויקט רקמה

מדבקות רקמה, כתם בבגד, חור בבגד, רקמה עבודת יד, פרויקט רקמה

יצרתי חגיגת פרחים מיוחדת ואישית בחלקו התחתון של הסריג- וכל זה בזכות הכתם! המקרה הזה השתמשתי ברקמה כדי לכסות כתם אך כולנו יודעות שהתפקיד העיקרי של הרקמה זה לייחד ולעטר את הבגדים לפי טעמנו. במקרה הזה הרווחתי כיפליים ;)

אז זה היה הפרויקט שלי להצלת הסריג; בחרתי מדבקת רקמה, בחרתי קומבינציית צבעים, רקמתי ורקמתי ובסוף שטפתי- וזכיתי לעצור את אחד הבגדים הכי יפים שיש לי בארון ברגע שיתפנה לי עוד זמן אמשיך לרקום גם את הכתמים הנוספים שיש לצד הרקמה ובשרוול, יש עוד עבודה


מדבקות רקמה, כתם בבגד, חור בבגד, רקמה עבודת יד, פרויקט רקמה

במהלך הדרך היה קשה לי לראות איך הרקמה תצא אבל אחרי שהיא התייבשה הבנתי שבחירת הצבעים שלי הייתה מדויקת!

מדבקות רקמה, כתם בבגד, חור בבגד, רקמה עבודת יד, פרויקט רקמה

מי שעוד לא זכתה להנות ממדבקות הרקמה אני ממליצה לה לרכוש חבילה ולהתנסות! ניתן לרקום על אינספור מוצרים ולייחד אותם עם דוגמאות מקוריות ובחירות צבעים שיתאימו לכן- אך על זה אני אפרט כבר בפעם אחרת :)


לרכישת סדרת המדבקות לחצו על התמונה

אשמח לשמוע מכן בתגובות פה למטה על חוויות, נסיונות, שאלות ואולי טיפים נוספים לעבודה עם החומר הזה שלא ציינתי בפוסט נתראה בפוסט הבא! -נועה-

Comments


bottom of page